Deltagere – Københavns Universitet

NORNA-symposium 2009 > Deltagere

Deltagere

Albris, Sofie Laurine (Københavns Universitet)
Andresen, Jens (Aarhus Universitet)
Christensen, Lisbeth Eilersgaard (Københavns Universitet)
Dalberg, Vibeke (Københavns Universitet)
Dobat, Andres Siegfried (Aarhus Universitet/Moesgård Museum)
Eggert, Birgit (Københavns Universitet)
Ewald, Lars (Svendborg Museum)
Fabech, Charlotte (Högskolan i Kalmar)
Gammeltoft, Peder (Københavns Universitet)
Hansen, Jesper (Odense Bys Museer)
Holmberg, Bente (Københavns Universitet)
Jakobsen, Johnny Grandjean Gøgsig (Københavns Universitet)
Johannessen, Ole-Jørgen (Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier, Universitetet i Bergen)
Johansen, Anfinnur (Føroyamálsdeildin, Fróðskaparsetur Føroya)
Jørgensen, Bent (Københavns Universitet)
Knudsen, Bo Nissen (Københavns Universitet)
Kosior, Janne D. (Horsens Museum)
Magnussen, Kristin (Føroyamálsdeildin, Fróðskaparsetur Føroya)
Michaelsen, Karsten Kjer (Odense Bys Museer)
Nedrelid, Gudlaug (Institutt for Nordisk og mediefag, Universitetet i Agder)
Nielsen, Mikael Holdgaard (Odense Bys Museer)
Nørbach, Lars Christian (Nordjyllands Historiske Museum)
Ohlsen, Mette Brosolat (Kroppedal Museum)
Olesen, Rikke Steenholt (Københavns Universitet)
Petersen, Maria Penter (Københavns Universitet)
Petersen, Pia (Københavns Universitet)
Peterson, Lena (Inst. för nordiska språk, Uppsala Universitet)
Pilgaard, Mette (Aarhus Universitet)
Prangsgaard, Kirsten (Odense Bys Museer)
Rentenaar, Rob (Københavns Universitet)
Ringstad, Bjørn (Møre og Romsdal fylke, Molde, Norge)
Runge, Mads (Odense Bys Museer)
Sandnes, Berit (Dialekt- och ortnamnsarkivet i Lund)
Sandst, Line (Københavns Universitet)
Schmidt, Tom (Navnegranskning, ILN, Universitetet i Oslo)
Sigmundsson, Svavar (Stofnun Árna Magnússonar)
Sonne, Lasse (SAXO-Instituttet, Københavns Universitet)
Strid, Jan Paul (Linköpings universitet)
Sundström, Agneta (Instituttet för språk och folkminnen)
Svensson, Ola (Institutet för språk och folkminnen, Dialekt- och ortnamnsarkivet i Lund)
Særheim, Inge (Universitetet i Stavanger)
Vestenfor, Oddmund (Statens kartverk, Norge)
Vikstrand, Per (Namnavdelningen, Institutet för språk och folkminnen)
Wahlberg, Mats (Institutet för språk och folkminnen, Uppsala)